کلیه سالم چگونه است؟

کلیه سالم چگونه است؟

مشکلات کلیوی ازجمله بیماری های معمول و شایعی است که در بسیاری از موارد بصورت پنهان باقی مانده و تبدیل به مراحل خطرناک می شود . اما چگونه از سلامت کلیه های خود مطمئن شویم؟

همواره علائمی وجود دارد که زنگ خطری برای بیماری های کلیوی می باشد . در ادامه برخی از این علائم را مشاهده می کنید؛

نیاز مکرر به دستشویی در شب

زمانیکه کلیه ها کاران را به درستی انجام نمی دهند ، بدن نیاز بیشتری به دفع ادرار خواهد داشت . در این مواقع رنگ ادرار بسیار کمرنگ و رنگی شبیه رنگ آب می باشد . افزایش حجم ادرار و نیاز به دفع آن به دفعات زیاد از جمله زنگ خطرهای بیماری های کلیوی می باشد.

خستگی زیاد

احساس خستگی زیاد و غیرطبیعی ، از دیگر علائم بیماری کلیوی می باشد زیرا یا کلیه ها نمی توانند مواد زائد ناشی از هضم مواد غذایی را دفع کنند و یا امکان ساخت تعداد بیشتری گلبول سفید در بدن وجود ندارد و این باعث می شود اکسیژن رسانی به بدن با کندی مواجه شود و بدن در حالت خستگی و بی حالی قرار بگیرد.

پف کردن پلک و پاها

ازجمله علائم نشان دهنده بیماری های کلیوی و نارسایی کلیه ها پف کردن پاها می باشد که در پی آن افزایش فشار خون نیز گاهاً مشاهده می شود . با دیدن این نشانه حتماً به پزشک مراجعه کنید .

خارش های عضلانی

درصورتیکه دچار خارش در تمام بدن و عضلات خود شدید و جوش هایی بر روی پوستتان ظاهر شد ، شما مشکوک به نارسایی کلیه می باشید و می بایست حتماً به پزشک مراجعه نمایید .

لازم به ذکر است که معمولاً افراد در سن بالای 60 سال به نارسایی کلیه ها دچار می شوند و در این سن اکثر افراد حدود 30 درصد از کلیه های خود را به دلیل کهولت سن و طبیعت بدن از دست داده اند .

It's only fair to share...Share on FacebookPin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *